برگزاری هشتاد و چهارمین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان

هشتاد و چهارمین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان، گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه چهار (بخش گوغر شهرستان بافت) با حضور استاندار محترم آقای رزم حسینی، دکتر رودری و جمعی از مسئولین در روز جمعه ۲۰ مرداد ۹۶ برگزار شد.آقای رزم حسینی ضمن قدردانی از همت معین اقتصادی منطقه، افزود: با اراده ای که از نقوی معین اقتصای منطقه چهار سراغ دارم، بخش گوغر در حوزه اقتصاد مقاومتی به الگوی نمونه تبدیل خواهد شد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه حرکت اقتصاد مقاومتی دارای چند بعد دارد که در گام نخست باید زیرساخت ها لازم توسعه ای مناطق شناسایی و کمبودها از سوی دولت مرتفع شود، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم نیز معین اقتصادی مناطق باید نسبت به شناسایی مزیت های منطقه اقدام نمایند.
وی آب و هوای مساعد و خوب را از مزیت های منطقه چهار عنوان کرد که می تواند در حوزه گردشگری مورد بهره برداری قرار گرفته و به فعلیت تبدیل شود، گفت: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان باید خروجی مفید داشته باشند و مصوبات اجرایی شود.
استاندار کرمان با تاکید براینکه زیرساخت هایی که از سوی دولت فراهم شده است، باید در جهت تقویت اشتغال روستایی بکار گرفته شود، افزود: منابع دولتی ناچیز و محدود است و علیرغم اینکه در سال جاری تاکنون بودجه استانی تخصیص نیافته است اما هیچگونه از پروژه های استان تعطیل نشده است.
رزم حسینی از دهیاران منطقه چهار خواست تا آمار دقیق بیکاران شناسایی و احصا نمایند، یادآورشد: منطقه چهار دارای ظرفیت و پتانسیل های خوبی در حوزه صنایع دستی و گیاهان دارویی است که می تواند اشتغال خوبی در این منطقه ایجاد کند.
وی با تاکید براینکه بخش گوغر شهرستان بافت باید به بخش بدون افراد تحت پوشش کمیته امداد معرفی شود، تصریح کرد: حضرت علی در زمان انتصاب مالک اشتر به فرمانروایی مصر، به وی سفارش کرد تا بنیه دفاعی را تقویت نموده و با دعوت مردم به رستگاری، شهرها را آباد سازد.
استاندارکرمان با اشاره به سفارشات حضرت علی(ع) به مالک اشتر مبنی براینکه میانه روی نز تو محبوب ترین کارها باشد که به میانروی نزدیک تر باشد، گفت: میانروی و اعتدال مشی حضرت امیرالمومنین علی (ع) بوده است که باید امروز  این مشی، الگوی مدیران باشد و از افراط و تفریط در امور پرهیز نمایند.
رزم حسینی با تاکید براینکه توصیه های حضرت علی(ع) باید سرمشق مدیران قرار گیرد، نه در شعار و نه در حرف و چاپلوسی، بلکه در عمل، افزود: حضرت امیر(ع) به مالک اشتر چنین سفارش کرد که بهترین اندوخته نزد تو کار نیک است.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان خبر داد:

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي و گام دوم مثلث توسعه شهرستان بافت ويژه دهستان گوغر از پيشرفت ۹۵ درصدي پروژه هاي معين اقتصادي در دهستان گوغر خبر داد.

دکتر رودری افزود: در يك ماه گذشته ۴ جلسه اقتصاد مقاومتي ويژه شهرستان بافت برگزار كه دو جلسه آن ويژه دهستان گوغر بوده است.

وي حل مشكل خط انتقال آب سد بافت به كارخانه فولاد، تامين اعتبار لازم جهت تكميل سد هاي خاكي شهرستان و ايجاد زير ساخت هاي مورد نياز هتل ۴ ستاره شركت نگين گردشگري، تامين برق مورد نياز مخابرات جهت ارتباط مناسب كارخانه كرك و تامين اراضي مورد نياز طرح هاي گردشگري در منطقه گوغر و غار جفريز را از جمله دستاوردهاي اين جلسات دانست.

دبير ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان با تقدير و تشكر از معين اقتصادي منطقه اجراي ۴ پروژه از جمله احداث پمپ بنزين، احداث و تجهيز درمانگاه بهداشتي، احداث و تجهيز مركز اورژانس ۱۱۵ و خريد ۲ دستگاه آمبولانس را از پروژه هاي مثلث توسعه در دهستان گوغر دانست و افزود: با پيگيري و تلاش شبانه روزي معين منطقه پيشرفت فيزيكي پروژه هاي فوق بيش از ۹۵ درصد مي باشد كه در آينده اي بسيار نزديك شاهد بهره برداري از اين پروژه ها خواهيم بود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در ادامه از افزايش چشمگير گردشگري در منطقه گوغر در اثر اجراي زيرساخت هاي مناسب و احداث مجتمع گردشگري غار جفريز خبر داد.

دهستان گوغر با جمعيت بالغ بر ۸۰۰۰ نفر واقع در شمال غربي شهرستان بافت به دليل آب و هواي مناسب پذيراي گردشگران زيادي از استان هرمزگان، شهرستان سيرجان و بافت مي باشد.

نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه پس از ۳۷ سال استان کرمان با حضور رزم حسینی از نظر توسعه ای و انقلابی شکل جهادی پیدا کرده است، گفت: امروز همگان در امر توسعه اقتصادی استان از یکدیگر سبقت می گیرند.
بختیاری از اشتغال ۵۰۰ نفری کارخانه فولاد شهرستان بافت اشاره کرد و افزود: با راه اندازی مجدد کارخانه کرک شهرستان بافت طی دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۱۲ نفر اشتغالزایی شده است.
فرماندار بافت با اشاره به برگزاری سه جلسه اقتصاد مقاومتی مربوط به شهرستان بافت در ماه جاری، یادآورشد: جایگاه سوخت در منطقه گوغر یکی از اقدامات معین اقتصادی است که با اعتبار بالغ بر ۲ میلیارد تومان احداث شده است.
فتحعلی حمزه جواران تصریح کرد: این منطقه فاقد درمانگاه و مرکز بهداشت و درمان بود که ظرف ۴ ماه گذشته مجموعه بهداشتی و درمانی نقوی احداث شد که به زودی به بهره برداری خواهد رسید.وی از رفع مشکل آب شرب این منطقه سخن به میان آورد و بیان کرد: مشکل کارخانه فولاد در خصوص آب آن حل و فصل شده است.
امام جمعه شهرستان بافت نیز در ادامه این جلسه به سرعت اقدامات معین اقتصادی گوغر اشاره کرد و افزود: طی ۴ ماه گذشته، دو مجموعه بزرگ بهداشتی و درمانی و جایگاه سوخت در منطقه گوغر شهرستان بافت احداث شده است که اکنون بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی زاده از برگزاری جشنواره گردو شهرستان بافت در ۱۸ شهریورماه سال جاری خبر داد و یادآورشد: بایدخداوند سبحان را قدر دانست که بالاترین مقام اجرایی استان کرمان اینگونه در بین مردم حضور می یابد و خدمت رسانی می کند.
وی به ظرفیت ها و پتانسیل های بخش گوغر اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه در جهت توسعه آن استفاده شود، همچنین اعتبارات لازم در جهت جبران خسارات سیل های اخیر اختصاص داده شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در ادامه یادآورشد: مدل اقتصادی استاندار کرمان و حضور ایشان در مناطق براساس برنامه های مصوب می تواند پازل حزه گردشگری منطقه چهار را تکمیل کند.
محمود وفایی تقویت حوزه گردشگری را نیازمند فراهم آوردن زیرساخت های لازم و حضور سرمایه گذار عنوان کرد و گفت:  احداث جایگاه سوخت و مرکز بهداشتی و درمانی توسط معین اقتصادی منطقه چهار (بخش گوغر شهرستان بافت) زیرساخت های لازم در این بخش فراهم شده است به نحوی که این امر  می تواند به زیر ساخت های حوزه گردشگری منطقه کمک کند.
وی با اشاره به حضور سالانه بیش از ۶۰ هزار گردشگر به شهرستان بافت، افزود: بحث اقامتگاه های بوم گردی در منطقه چهار استان به طور جد دنبال شده که در این راستا ۴ اقامتگاه در حال را اندازی و یک واحد فعال شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: در خصوص ساماندهی غار جفریز بخش گوغر بافت توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اقدامات لازم انجام و مجوزات لازم صادر شده است.
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کرمان، نیروی انسانی منطقه چهار استان را یکی از ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه دانست و گفت: طی مذاکره صورت گرفته با ستاد بازسازی عتبات عالیات مقرر گردید۸۰۰ نفر در بحث قالی بافی این بخش مشغول به کار شوند
میرزایی از معین اقتصادی درخواست کرد تا نسبت به تجهیز کارگاه قالی بافی اقدامات لازم را انجام دهد

بازدید استاندار کرمان از پروژه های اقتصاد مقاومتی بخش گوغر شهرستان بافت

استاندار محترم به اتفاق معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سرپرست معاونت امور هماهنگی امور عمرانی ، دکتر رودری و جمعی از مسئولین استان به منظور بازدید از پروژه های اقتصاد مقاومتی بخش گوغر شهرستان بافت، به این شهرستان سفر کرد.
استاندار کرمان در بدو ورود به بخش گوغر شهرستان بافت با حضور در گلزار شهدای این بخش، با نثار فاتحه و تقدیم گل به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان کرمان همچنین با حضور در منزل شهیدان نادعلی برکم و علیرضا اسلامی از شهدای دفاع مقدس، با خانواده شهدای والامقام در فضایی صمیمی دیدار و گفتگو کرد و از آنها به عنوان الگوهای صبر و ایثار و مقاومت تجلیل نمود.
فرمانده اقتصاد مقاومتی استان کرمان همچنین به اتفاق معین اقتصادی منطقه چهار (بخش گوغرشهرستان بافت)، از پروژه های اقتصاد مقاومتی این بخش از قبیل مجتمع خیریه بهداشتی و درمانی و جایگاه سوخت بخش گوغر بازدید و روند پیشرفت این پروژه ها مورد بررسی قرار داد.
مجتمع خیریه بهداشتی و درمانی ابراهیم نقوی در زمینی به مساحت ۸۰۰ متر مربع و با هزینه ای بالغ بر ۲٫۵ میلیارد تومان احداث شده است و این در حالیست که برای تجهیز بخش اورژانس این مجتمع بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان هزینه شده است.
زمین این پروژه مربوط به آموزش و پرورش بوده که طی مراحل قانونی خریداری و عملیات احداث مجتمع خیریه بهداشتی و درمانی از ۲۱ فروردین ۹۶ آغاز شده که پس از تجهیز، آماده بهره برداری می باشد.
لازم به ذکر است که هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان برای خرید دو دستگاه آمبولانس توسط خیر هزینه شده است.
استاندار کرمان در ادامه از جایگاه سوخت نقوی که در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع و با هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان احداث شده است بازدید کرد.
در این جایگاه، دو پمپ بنزین و دو پمپ گازوئیل تهویه شده است، که در آینده ای نزدیک آماده بهره برداری می باشد.