برگزاری اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۷

برگزاری اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۷ با حضور وزیر محترم اقتصاد و دارائی،  استاندار محترم و معاونین ایشان و دکتر رودری رئیس محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی  در تاریخ ۳۰/۱/۹۶ ساعت ۸ صبح در هتل پارس برگزار شدمحمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: ما باید همه برنامه های خود را متناسب با شرایط برنامه ریزی کنیم و امروز شاهد سرمایه گذاری های خوبی در استان کرمان هستیم.
وی ادامه داد: همه ما باید با هم ید واحد باشیم، همه یک حرف بزنیم و همه یک تصمیم بگیریم تا اثرات لازم را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه برای استان کرمان نیز باید متناسب با شرایط و جغرافیای آن برنامه ریزی کرد، ادامه داد: کرمان قطب گردشگری کشور است و باید از این ظرفیت استفاده لازم صورت گیرد زیرا گردشگری نیز نوعی کالای ایرانی است.
وی بیان کرد: با توجه به تغییرات نرخ ارز، صادر کنندگان باید پیش بینی های لازم را داشته باشند و  دولت نیز لازم است که مشوق های صادراتی را ارئه کند تا صادر کنندگان تشویق شوند.
بهمنی گفت: نباید خوشحال بود که بیکاری را در یک استان کاهش داده ایم بلکه باید بیکاری را در سطح کشور کاهش دهیم.
وی ادامه داد: آمار رسمی بیکاران در کشور ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفراست و باید با برنامه منجسم این نرخ را کاهش داد.
وی بر توصعه صادرات تاکید کرد و گفت: نباید بخش صادرات را به تنهایی دید و باید همه موارد را در کنار هم دید.
ریاست کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه استان کرمان دارای مجمع نمایندگان بسیار خوبی است، ادامه داد: از برنامه های انسجام استان بسیار لذت بردیم.
محمود شکری ادامه داد: لذت کار توسعه ای استان در این است که مردم نمایندگان خوبی را انتخاب کرده اند که به حاشیه ها توجهی ندارند و همه در یک کشتی نشسته ایم.وی خاطرنشان کرد: دنیا به این نتیجه رسیده که توسعه به معنای فکر است و سرمایه بسیاری از کشورهای موفق اقتصادی، فکر است.وی افزود: مالیات باید باعث توسعه کشور باشد و اینکه همه ناراضی هستند، نشان می دهد که یا فرهنگ مالیاتی مشکل دارد، یا قانون مشکل دارد و یا در اجرا مشکل داریم.وی بیان کرد: نسبت مالیات به درآمد دولت و اعتبارات کشور ۲۰ درصد است اما رشد میله ای است و در کنار آن رشد هزینه های دولت نیز میله ای است.نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اشتغال باید در بخش خصوصی ایجاد شود، گفت: استخدام های پنهانی در ادارات هزینه های دولت را افزایش می دهد و موجب نارضایتی مردم می شود.
وی ادامه داد: باید به نفع تولید کننده حرکت کنیم و این کار در استان کرمان در دست انجام است.
عضو دیگر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استان کرمان با داشته های تاریخی و اقتصادی خود می توند در کشور پیشتاز باشد.
زهرا سعیدی ادامه داد: در زمانی قرار گرفته ایم که فرصت خطا نداریم و باید راه های درست را شناسایی و اجرایی کنیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش خصوصی در کشور در شراط بسیار سخت و مارپیچ اقتصادی قرار دارد، گفت: سه قوا در شرایط خاص زحمت خود را می کشند و بخش خصوصی نیز باید بحران کشور را درک کند.
معصومه آقاپور افزود: اگر منصف باشیم می بینیم که در کشورهای توسعه یافته بدون نفت، گاز و معادن، موتور محرک کشور موضوع مالیات است.
وی اظهار کرد: ما نباید از افزایش قیمت دلار بترسیم بلکه باید از فرار دل های امیدوار بخش خصوصی از آینده کشور ترسید.
وی تاکید کرد: مسئولان باید  امنیت روانی را در جامعه حکم فرما کنند زیرا تمام ابرقدرت ها در پی آن هستند که با ایران هراسی ما را از توسعه بازدارند.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما باید در کنار مردم باشیم و باید با طرح واقعیت ها، مشکلات را حل کنیم.
عضو دیگر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: راه برون رفت از شرایط کنونی کشور کمک به بخش خصوصی است و باید از این بخش در همه حوزه ها حمایت کرد.
شهاب نادری پیشنهاد کرد که پیمان خواهر خواندگی بین کرمان وکرمانشاه خوانده شود تا در حوزه گردشگری کارهای بیشتری انجام شود.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در پهنه استان کرمان مشارکت مردمی را دیده ایم و رمز موفقیت شما مدیریت جهادی، در حاشیه قرار گرفتن مباحث سیاسی، وحدت گروه های سیاسی و انسجام قوا و استحکام مدیریتی بوده است.
سید حسن حسینی شاهرودی افزود: هنر مسئولان استان کرمان این اصت که توانسته اند از همراهی مردم استفاده کنند.
وی اظهار کرد: توسعه متوازن را در استان کرمان شاهد هستیم و در این استان هشت منطقه اقتصادی دیده شده و برای هر کدام یک معین نیز تعیین شده است.
وی بر توسعه ایده های توسعه ای استان کرمان در کشور تاکید و خاطرنشان کرد: البته باید توجه داشت توسعه در کشور باید به صورت متوازن دنبال شود.